Bądź na bierząco - RSS

Home.pl – nie polecam

Styczeń 20th, 2013 Kategoria technologia

Biznes serwer w home.pl – fajna usługa. Nic nie trzeba robić samemu, niewiele da się zrobić samemu. Oni wszystko robią. Wszystko, czyli dokładniej: nic, bo można mieć w ciągu pół roku drugi już włam metodą brute-force przez ftp. O którym dowiaduję się od firmy Kaspersky – która przysyła maila, że strona sieje wirusami (i nie mam żadnej usługi wykupionej w kasperskim, ani nawet antywira od nich). Po przejrzeniu samodzielnie logów, które wysłał mi konsultant z home, zauważyłem, że ktoś przez dłuższy czas – czesto z tych samych IP próbował wbić się na serwer ze złym hasłem. Co sekundę. Nie wiem dokładnie od kiedy. Nikogo w home.pl to nie zainteresowało. Bo jak się okazuje, na pytanie, czy nie monitorujecie tego typu nietypowych zdarzen? dostałem odpowiedz:

Pragnę poinformować, iż w przypadku wspomnianego zdarzenia monitorowanie przebiega wyłącznie dla kwestii globalnych, dotyczących sposobów godzących w integralność systemu informatycznego home.pl.

Rozumiem, ze ‘kwestie lokalne’ czyli godzace w bezpieczenstwo poszczegolnych klientow są przez home.pl ignorowane.

Fajnie, że dzięki czujności home *set tysięcy ludzi dostało mailing do zainfekowanej trojanem strony. Fajnie, że ktoś uzyskał dostęp do dużej ilości plików z danymi osobowymi. Fajnie, że home ma to gdzieś i jako administrator witryny dowiaduje się o tym ostatni, od podmiotu trzeciego.

Napisz Komentarz